“Musíme sa zamerať na to, aby sme prelomili reťaz prenosu,” povedal v stredu pre AP riaditeľ Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) dr. Tom Frieden. CDC lekárom pripomenula, že sa majú pýtať pacientov so symptómami eboly, či sa vrátili zo zahraničia.
Pacient vo štvrtok na pohotovosti v nemocnici povedal zdravotnej sestre, že pricestoval do USA na návštevu z Afriky, ale tá túto informáciu nepostúpila ďalej, uviedol dr. Mark Lester. Dostal antibiotiká a poslali ho domov, uviedla jeho sestra Mai Wureh. Jej ebolou nainfikovaný brat sa volá Thomas Eric Duncan. Od nedele je v nemocničnej izolácii. Nachádza sa vo vážnom, ale stabilizovanom stave. Podľa epidemiológa nemocnice dr. Edwarda Goodmana mal pri prvej návšteve nemocnice horúčku a bolesti brucha, ale nevracal ani nemal hnačky.
V západnej Afrike ebola podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) nakazila už vyše 7100 ľudí a najmenej 3300 z nich zabila.
Američan nakazený ebolou opustil Libériu 19. septembra; z Bruselu priletel na Dullesovo letisko neďaleko Washingtonu, kde prestúpil na let do Dallasu. Tam ponavštevoval príbuzných, kým začal byť o štyri či päť dní chorý.