Podľa Redhammera financovanie musí výraznejšie odrážať aj uplatnenie absolventov, musí byť previazané s potrebami trhu práce a kvalitou. “Slovensku akoby toto v riadení školstva chýbalo. Na STU sa o tieto hodnoty snažíme, aj keď to neraz nie je finančne výhodné. Presadzujeme napríklad, aby vedecké výstupy boli medzinárodne akceptované a najzásadnejšie odmeňujeme,” doplnil rektor STU.
Ranking vedie Univerzita v Oxforde. Za ňou sa umiestnil Technologický inštitút v Kalifornii. Popri univerzitách z USA a Veľkej Británie sa do prvej dvadsiatky dostala len jedna univerzita z kontinentálnej Európy, a to švajčiarsky Technologický inštitút ETH Zürich. The World University Rankings hodnotí štyri oblasti – vzdelávanie, výskum, spoluprácu s praxou a spoluprácu so zahraničím. Slovenská technická univerzita v Bratislave bodovala opäť predovšetkým v hodnotení spolupráce s praxou.
The World University Rankings zverejnil hodnotenie 12. raz. Patrí do tzv. Veľkej trojky najstarších a najprestížnejších svetových rebríčkov spolu s QS World University Rankings a ARWU – Šanghajský rebríček.